Lyon teenis Prahas napi võidu

22 oktoober 2021 23:05:19 EET

Euroopa liiga alagrupiturniiri 3. vooru väravate rohkeim kohtumine peeti Letna staadionil Prahas, kus kohalik Sparta võõrustas Prantsusmaa tippklubi Lyoni Olympique'i.

Meistrite liiga uus hooaeg on alanud ja kuninglikku eurosarja pole veel võitnud tänavu suvel Lionel Messi endale hankinud Pariisi Saint-Germain, kes on kolme vooru järel kogunud seitse punkti. PSG ajaloo esimese Meistrite liiga võidu koefitsient on 7.00. Esimest trofeed jahib ka Manchester City, kelle võitu hinnatakse koefitsiendiga 4.00. Cityl on samas alagrupis kogutud kuus silma.

Sparta asus Luka Haraslini 4. ja 19. minuti väravatest 2:0 juhtima, aga avapoolaja lõpus vähendas Karl Toko Ekambki külaliste kaotusseisu minimaalseks. 53. minutil Houssem Aouar viigistas ja 67. minutil viis Lucas Paqueta Lynoni juhtima.

Malo Gusto punane kaart 74. minutil jättis Lyoni viimaseks veerandtunniks vähemusse ja avas Spartale võimaluse, mida Tšehhi klubi aga ära kasutada ei suutnud. Ekambi lõi 88. minutil hoopis 4:2. Ladislav Krejcli 90+6. minuti värav andis Spartale uuesti lootust, aga lõpuvile päästis Lyonile täisedu.

Vaatamata kaotusele on Sparta alagrupis nelja punktiga teisel kohal. Minimaalselt jääb neist maha punktiarve avanud Šotimaa meister Glasgow Rangers, kes oli kodus tänu leon Baloguni ja Kemar Roofe'i väravatele 2:0 parem Bröndbyst.