Kalev/Cramo võttis Rakvere Tarva üle kindla võidu

23 oktoober 2021 14:01:38 EET

Eesti - Läti korvpalliliigas pidi kodusaalis pallinud Rakvere Tarvas tunnistama BC Kalev/Cramo selget paremust.

Uus NBA on alanud ja tiitlikaitsjana läks sellele vastu Milwaukee Bucks, kelle jaoks sai läbi täpselt 50 aastat kestnud ootus. Nende teise järjestikuse tiitli koefitsiendiks hinnatakse hetkel 9.00. Samas tuleb kõigil kindlasti arvestada esimest trofeed jahtiva Brooklyn Netsiga, kelle koefitsient on 3.60, ja legendaarse Los Angeles Lakersiga, kelle koefitsient 6.50.

Reedene allajäämine oli rakverelastele juba viiendaks järjestikuseks kaotuseks, mis paigutab nad kolm kohtumist vähem pidanud Tartu Ülikool Maks & Mooritsa (0/2) ees turniiritabelis eelviimasele 13. kohale.

Pärast teist veerandaega olid võõrustajad vaid 11-punktilises kaotusseisus, kuid neil ei jagunud jaksu mängu pööret tuua ka teisel poolajal. Eemalt oluliselt paremat tabavusprotsenti (54% - 19%) näidanud kalevlased võitsid kolmanda perioodi 22:18, mis andis neile otsustava kümne minuti eel 71:56 edu. Lõpuks saavutas tiitlikaitsja Kalev/Cramo 98:65 võidu, vahendab Basket.ee.

Kalev/Cramo tabas 24 kolmepunktiviskest 13. Suuremat abi said külalised ka vahetusmeeste pingilt - 56 punkti võõrustajate 20 vastu. Võitjate resultatiivseim oli 18 punkti kogunud Silas Melson. Marcils Vitols lisas 13 ja Egert Haller 12 silma.