Ausztrália szoros csatában verte a magyarokat

27 november 2021 23:32:20 EET

A férfi tenisz Davis-kupa sorozatban a magyar válogatott Torinóban játszott először csoportmeccset az Ausztrálok ellen és 2-1-re alulmaradt három nagyon kiélezett találkozón.

A magyar válogatott vasárnap Horvátország ellen folytatja a csoportküzdelmeket, a magyarok sikerére 6.00 a szorzó, a horvátok győzelmére 1.12 az odds.

A magyar férfi teniszezők Ausztrália elleni első meccse remekül alakult magyar szempontból, hiszen a világranglista 282. helyén álló Piros Zsombor hatalmas csatában legyőzte a világranglista 72. John Millmant. A bravúros módon, fordítással 4:6, 6:4, 6:3-ra megnyert meccsen Pirost még ápolni is kellett, de ez sem zökkentette ki a fiatal magyar tehetséget.

"Izgatott voltam a mérkőzés előtt, még soha nem játszottam ilyen szintű találkozót. Az első szett után a második közepén sikerült megnyugodnom, mögöttem állt a csapat és a szurkolók – együtt megcsináltuk! Egy szalaghúzódás miatt ápoltak, remélem, nem szakadt el, különösen a szerváknál éreztem fájdalmat."

A következő meccs ígérkezett könnyebbnek, hiszen a világranglista 40. helyezett Fucsovics Márton az előtte mindössze hat hellyel, a 34. pozícióban álló Alex De Minaurral meccselt. Ennek megfelelően igen szoros is volt kettejük találkozója, amin végül gigászi küzdelemben maradt alul Fucsovics. A 7:5, 2:6, 7:6 (7–2)-re végződött meccs után Ausztrália egyenlített, a páros csata 1-1-ről indult.

És Fucsovics nélkül, mert bár az eredeti terv szerint ő lett volna Marozsán Fábián partnere, ám az előző meccs mindent eldöntő rövidítésében megsérült, így a helyére a délelőtt remeklő Piros szállt be. Nem meglep módon ismét jól, és ezúttal is egy rendkívül kiélezett meccsen végül az ausztrál páros, John Peers, Alex Bolt kettőse legyőzte a magyarokat 6:3, 6:7 (11–13), 6:3 arányban. A középső játszmát monumentális rövidítésben 13-11-re nyerték Pirosék.

A végeredmény azonban az ausztrálok kedvezett, vasárnap a horvátok ellen folytatják a magyarok.