Raków zagra o Puchar Polski

14 kwietnia 2021 22:06:46 EET

Raków Częstochowa po wygranej z Cracovią Kraków został drugim finalistą rozgrywek Pucharu Polski! O trofeum powalczy z pierwszoligową Arką Gdynia.

W środę na stadionie przy ul. Kauży w Krakowie rozegrano drugi z półfinałów Pucharu Polski, ale miejscowa Cracovia nie potrafiła wykorzystać własnego terenu i przegrała z Rakowem 1:2. Oznacza to, że ekipa popularnych Pasów nie obroni trofeum, które wywalczyła w poprzedniej edycji rozgrywek.

Przez długi czas na murawie wiało nudą, a na prawdziwe emocje fani musieli czekać do samej końcówki.

Zespół Marka Papszuna do przerwy prowadził 1:0 po trafieniu Jakuba Araka, dla którego był to pierwszy gola w barwach plasującego się na podium tabeli Ekstraklasy Rakowa.

Ale na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdołał wyrównać Matej Rodin, po wykorzystaniu podania Marcosa Alvareza.

Mimo tego faktu, do dogrywki nie doszło, ponieważ zaledwie dwie minutki później na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis, który zdobył zwycięską bramkę po zagraniu Patryka Kuna.

Drużyna z Częstochowy, która kończyła spotkanie w przewadze jednego gracza po tym, jak w 84. minucie czerwoną kartkę za ostre wejście otrzymał Filip Piszczek, po raz drugi w historii awansowała do finału PP.

Ekipie Rakowa wcześniej udało się osiągnąć ten etap w 1967 roku, ale po dogrywce i wygranej 2:0 trofeum ostatecznie zdobyła Wisła Kraków.

Raków w wielkim finale - zaplanowanym na 2 maja - zagra 1-ligową Arką Gdynia, która w swoim meczu 1/2 sensacyjnie odprawiła Piasta Gliwice.

Raków tymczasem już w sobiotę podejmie Lecha Poznań w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. Kurs na wygraną Rakowa wynosi 2.30, na remis 3.30, a na zwycięstwo Lecha 3.10.