Czeka nas prawdziwa bitwa - Arteta

14 kwietnia 2021 20:17:20 EET

Trener Mikel Arteta przyznał, że przed Arsenalem "prawdziwa bitwa”, kiedy w czwartek Kanonierzy rozegrają decydujący mecz ze Slavią Praga w ćwierćfinale Ligi Europy.

Arsenal był na dobrej drodze, by odnieść zwycięstwo w pierwszym meczu ćwierćfinałowym na Emirates Stadium po tym, jak rezerwowy Nicolas Pepe trafił do sitki w 86. minucie.

Slavia zdołała jednak opuścić północny Londyn z rezultatem 1:1 dzięki bramce w ostatnich sekundach czasu doliczonego autorstwa Tomasa Holesa.

Bramkowy remis skomplikował sytuację Kanonierów przed czwartkowym wyjazdem do stolicy Czech - gospodarze potwierdzili swoje wysokie umiejętności eliminując wcześniej czołowy zespół Premier League Leicester City i mistrzów Szkocji Rangers.

Arteta jest świadomy skali trudności zadania i rzucił wyzwanie swoim podopiecznym, aby sprostali świetnie dysponowanej Slavii.

"Przed meczem mówiliśmy sobie, że byliśmy pod wrażeniem formy, tego, co przekazuje ten zespół, prawdziwe nastawienie i pragnienie, które okazują w każdym meczu” powiedział szef Arsenalu.

"Dlatego są tutaj, ponieważ po drodze znokautowali kilka [mocnych] dużych i w pełni zasługują na to, aby być tam, gdzie są.

"W pierwszym meczu przeciwko nam pokazali, że nigdy się nie poddają i strzelili gola w ostatniej minucie meczu. Jutro czeka nas prawdziwa bitwa" podkreślił.

Wygrana Arsenalu w czwartkowy wieczór obstawiana jest po kursie 1.72, remis po 3.75, a zwycięstwo Slavii po 4.75.