Blues dopinają awans pomimo porażki

08 maja 2021 09:55:47 EET

St. Louis Blues nie zdołali pokonać ostatniej nocy Vegas Golden Knights, ale doporowadzenie do dogrywki zapewniło im awans do play-offów. Nutki kompletują listę uczestników play-offów z Dywizji Zachodniej.

Już tylko dwa ostanie bilety do tegorocznych play-offów pozostały do wywalczenia w NHL po tym, jak Blues ostatniej nocy przedłużyli serię meczów z punktami do ośmiu występów, choć drugi raz z rzędu przegrali w dogrywce.

Blues mecz rozpoczęli od straty bramki, ale w drugiej tercji prowadzili już 3:1. Ostatecznie pozwolili się dogonić, a zwycięstwo 4:3 Vegas wywalczyli zdobywając decydującą o triumfie bramkę 18 sekund przed końcem dogrywki.

Choć w innym meczu zaplanowanym na tę noc Arizona Coyotes zrealizowali swój plan wygrywając 5:2 z San Jose Sharks, to Blues mogą odetchnąć ulgą. Ich przewaga pięciu punktów jest już nie do roztrwonienia, co oznacza, że z Dywizji Zachodniej wchodzą do play-offów wspólnie z Vegas, Colorado Avalanche i Minnesota Wild.

„To wspaniała wiadomość, zwłaszcza po tym jaki wynik uzyskaliśmy. Taki był nasz cel i dobrze jest być w play-offach. Chłopcy ciężko na to pracowali, jesteśmy podekscytowani” – komentował kapitan, Ryan O’Rielly.

Decydującą o zwycięstwie bramkę dla Vegas zdobył Jonathan Marchessault, natomiast dla Blues trafienia notowali O’Rielly, David Perron i Jaden Schwartz. Jordan Binnington zaliczył 31 skutecznych interwencji.

Tymczasem kurs na zdobycie Pucharu Stanleya przez Nutki wynosi 5001.00, na Winnipeg Jets 5001.00, a na Florida Panthers 5001.00.