Caps gromią w debiucie Mantha

14 kwietnia 2021 16:29:38 EET

Anthony Mantha strzelił bramkę i miał asystę w swoim debiucie dla Washington Capitals. Stolice z jego pomocą zdeklasowały Philadelphia Flyers, zamykając rywalizację wynikiem 6:1.

Mantha zaliczył bardzo udany pierwszy występ w barwach Capitals po poniedziałkowym transferze z Detroit Red Wings.

Do siatki trafił wysokim uderzeniem z nadgarstka w 10. minucie drugiej tercji, dając swojej nowej drużynie prowadzenie 5:1.

Pojedynek na tafli Capital One Arena ostatecznie zakończył się przekonującym triumfem Caps 6:1.

"Oczywiście, kiedy zespół przychodzi po ciebie, chcesz wyglądać najlepiej, jak potrafisz, i myślę, że dzisiejszy wieczór był dla mnie tylko krokiem naprzód i trochę uspokoił nerwy” powiedziała Mantha.

"To był miły pierwszy mecz, ale teraz po prostu trzeba spróbować nabrać pewności siebie przed następnymi spotakniami” dodał.

Swojego 728. gola w lidze NHL zdobył Alex Owieczkin, ustając rezultat meczu w 6. minucie trzeciej odsłony. Rosjaninowi brakują trzy gole od piątego na liście wszechczasów Marcela Dionne.

Dla Capitals (28-11-4), którzy wygrali trzeci mecz z rzędu i prowadzą w East Division mając dwa punkty przewagi nad New York Islanders, gola i jedno kluczowe podanie odnotował Connor Sheary.

Po bramce i asyście mieli również Tom Wilson i Nicklas Backstrom, a doskonale grał jeszcze bramkarz Ilya Samsonov, który przepuścił tylko jedno z 30 uderzeń, kiedy pokonał go Sean Couturier.

Flyers (19-17-6) tymczasem przegrali cztery z pięciu ostatnich meczów. Lotnicy ze stratą 14 punktów do Capitals zajmują 6. pozycję w dywizji wschodniej.

Kurs na wygranie rywalizacji w East Division [łącznie z play-offami] przez Capitals wynosi 1.55, a zdobycie tytułu przez Caps obstawiane jest po 14.00.