Islanders znów bezsilni w spotkaniu z Bruins

17 kwietnia 2021 10:28:55 EET

Boston Bruins drugi raz z rzędu pokonali New York Islanders, tym razem nie dając sobie strzelić nawet jednego gola. Triumf 3:0 znacznie przybliża Miśki do play-offów.

Bostończycy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i drugie w ciągu 24 godzin nad Islanders (dzień wcześniej mecz zakończył się wynikiem 4:1). Gospodarze perfekcyjnie wykorzystali przewagę własnej hali, choć w drogę do zwycięstwa ruszyli dopiero pod koniec pierwszej tercji.

Wynik meczu otworzył David Pastrnak 3 sekundy przed końcem pierwszej odsłony, a już po 47 sekundach drugiej tercji na 2:0 podwyższył Taylor Hall. Wynik meczu ustalił natomiast Curtis Lazar strzelając do pustej bramki 72 sekundy przed końcem spotkania.

Swój wielki dzień miał bramkarz Bruins. Urodzony w 1998 roku Jeremy Swayman obronił 25 strzałów i sięgnął po pierwsze w karierze czyste konto, w zaledwie piątym swoim występie od pierwszej minuty.

„Najważniejsze tego wieczoru jest zwycięstwo, a czyste konto jest jedynie wisienką na torcie. To wielkie osiągnięcie i długo będę to pamiętał, ale nie dokonałbym tego bez defensywy pracującej przede mną” – skomentował młody golkiper.

Wygrana pozwoliła Bruins odskoczyć New York Rangers na sześć punktów w walce o awans do play-offów. Miśki do poprzedzających ich Pittsburgh Penguins tracą natomiast trzy punkty, ale mają w zanadrzu jeden mecz.

Ich kolejnym testem będzie zaplanowany na niedzielę o godzinie 18:00 czasu polskiego mecz z Washington Capitals. Tymczasem kurs na zdobycie przez nich mistrzostwa Dywizji Wschodniej wynosi 16.00, na Caps 1.55, a na Wyspiarzy 5001.00.