Maple Leafs wygrywają Dywizję Północną

09 maja 2021 10:56:49 EET

Montreal Canadiens wciąż muszą czekać na przypieczętowanie awansu do play-offów. Ich święto opóźnili rozpędzeni Toronto Maple Leafs, którzy wygrali dywizję po raz pierwszy od 20 lat.

Maple Leafs pokonali w nocy z soboty na niedzielę Canadiens 3:2, choć po pierwszej fazie rywalizacji się na to nie zapowiadało. Do meczu lepiej podeszli goście, którzy potrzebowali zwycięstwa, aby zapewnić sobie bilet do play-offów.

Ekipa z Montrealu spotkanie rozpoczęła od trafienia Bretta Kulaka w czwartej minucie meczu, a w 31. sekundzie drugiej części spotkania podwyższyła na 2:0 po celnym uderzeniu Nicka Suzuki.

Jeśli jednak liczyli, że grający niemal o pietruszkę rywal odpuści, byli w grubym błędzie, ponieważ lider Dywizji Północnej w niespełna 12 minut wyszedł na prowadzenie 3:2 i nie oddał go do końca meczu, co zmusiło gości do pokornej kontynuacji walki o play-offy w kolejnych meczach.

Gole dla zwycięzców strzelali Pierre Engvall, William Nylander oraz Mitchell Marner, co dało Toronto pierwsze mistrzostwo dywizji od sezonu 2000/01.

„Nasz zespół już wcześniej grał świetnie w ofensywie, ale w tym sezonie podnieśliśmy poziom defensywy. Byliśmy blisko dna tabeli, a teraz jesteśmy wśród pięciu najlepszych zespołów w lidze” – wyjaśniał przepis na sukces trener Maple Leafs, Sheldon Keefe.

„Zespół mocno zaangażował się w defensywę, świetnie się bronimy pomimo korzystania z czterech bramkarzy. To właśnie fakt, że potrafimy utrzymać krążek z dala od naszej siatki jest głównym powodem osiąganych przez nas wyników”.

Tymczasem po tym jak Liście Klonowe opóźniły świętowanie Canadiens, w kolejnym meczu mogą je zapewnić, ponieważ zagrają ze znajdującymi się na fali trzech zwycięstw Senatorów z Ottawy.

Natomiast kurs na wygraną Maple Leafs w tegorocznej rywalizacji o Puchar Stanleya wynosi 5001.00, na Vegas Golden Knights 1.83, a na Carolina Hurricanes 5001.00.