Pingwiny na szczycie dywizji

26 kwietnia 2021 12:10:51 EET

Drużyna Pittsburgh Penguins idzie do przodu po tym, jak wygrywając 1:0 z Boston Bruins awansowała na pierwsze miejsce w MassMutual East Division.

Niedzielna rywalizacja na tafli PPG Paints Arena była udana dla gospodarzy. Penguins po trafieniu Jake'a Guentzela w 4. minucie i 3. sekundzie trzeciej kwarty ograli Bruins 1:0.

Pingwiny (32-14-3) przesunęły się tym samym na pozycję lidera dywizji wschodniej, mając jeden punkt przewagi nad Washington Capitals. Do Playoffs Pucharu Stanleya zakwalifikują się cztery najlepsze drużyny z ośmiozespołowej grupy.

Kluczem do wygranej była także postawa bramkarza Tristana Jarry'ego. który odnotował 30 skutecznych interwencji.

To był pierwszy 'shutout' Jarry'ego w tym sezonie i szósty w 90. starcie w lidze NHL. "Oni byli niesamowici” powiedział Jarry o swoich kolegach z drużyny.

"W ostatnich paru meczach wykonali dobrą robotę w polu karnym. Nasza obrona prowadzi do ataku. Graliśmy w ciasnej obronie i to generowało szanse na zdobycie gola" dodał.

Bruins tymczasem zajmują czwarte miejsce w MassMutual East Division - cztery punkty nad piątym New York Rangers, który pokonał Buffalo Sabres 6:3. Do lidera tracą siedem 'oczek'.

Ekipa z Pittsburgha ma bilans 8-1-1 w ostatnich 10. meczach. "To była ciężka gra” powiedział trener Penguins Mike Sullivan.

"Nie było tam dużo miejsca. Trzeba było walczyć o każdy centymetr po obu stronach. Z tego punktu widzenia myślę, że to miało charakter play-offowy" dodał.

Niedzwiadki z kolei przegrały dwa mecze z rzędu po serii sześciu kolejnych zwycięstw. "Dziś nie przeszkadzała mi nasza etyka pracy” powiedział trener Bostonu Bruce Cassidy.

"Ludzie zakładają, że w meczu, gdzie jest 1:0, nie pracujesz. To są dobre mecze hokejowe. Obie drużyny musiały zapracować na każdy centymetr lodu".

Kurs na wygranie rywalizacji w East Divisiuon (łącznie z plau-offami) przez Penguins wynosi 2.55, a zdobycie przez Pingwinów Pucharu Stanleya obstawiane jest po 5001.00.