Wild kolejnym zespołem w play-offach

25 kwietnia 2021 09:20:17 EET

Minnesota Wild została trzecim zespołem z Dywizji Zachodniej gwarantującym sobie miejsce w tegorocznych play-offach. Sukces przyniosło im zwycięstwo 6:3 nad San Jose Sharks.

Ekipa z Minnesoty może odetchnąć z ulgą i skoncentrować się na dalekosiężnych planach budowania formy na fazę play-off. W bieżącej kampanii zagrają w decydującej o mistrzostwie fazie po raz ósmy w dziewięciu ostatnich sezonach.

W nocy z soboty na niedzielę mieli tylko jedno zadanie – pokonać słabe San Jose Sharks – i skutecznie realizowali je od pierwszych sekund. Sekund, ponieważ na prowadzenie wyszli już po 19 sekundach gry.

Drugą tercję kończyli wynikiem 4:0, już wtedy niemal zapewniając sobie triumf w całym meczu. Gospodarze starali się odrabiać i w czasie pięciu minut zdobyli trzy gole, ale strata była zbyt potężna.

„Wspaniale jest nie musieć czekać do ostatniego tygodnia. I nie chodzi o to, że kolejne mecze nic nie znaczą, ale sam fakt świadomości, że jesteś w play-offach to olbrzymi komfort. Mimo wszystko to tylko pierwszy krok w drodze do celu” – zapowiada kapitan Wild, Jared Spurgeon.

Spurgeon w meczu z Rekinami strzelił gola oraz zanotował asystę. Podobny wynik zapisali na swoim koncie Kevin Fiala oraz Nick Bonino. Jedno trafienie zaliczył natomiast Kiriłł Kaprizow, który gola strzelił w piątym meczu z rzędu.

Natomiast zespół Sharks przegrywając ósmy mecz z rzędu traci obecnie sześć punktów do miejsca dającego awans, a swój najbliższy mecz zagra z bezpośrednim rywalem w walce o awans, Arizona Coyotes.

Tymczasem kurs na zdobycie tegorocznego Pucharu Stanleya przez Wild wynosi 5001.00, na Edmonton Oilers 5001.00, a na Nashville Predators 5001.00.