Bostończycy nie spuszczają z tonu

16 kwietnia 2021 13:55:35 EET

Piąte kolejne zwycięstwo w NBA odnieśli koszykarze Boston Celtics, pokonując osłabionych Los Angeles Lakers. Mistrzom dał się we znaki niezwykle skuteczny Jaylen Brown.

Do rywalizacji Celtics z Lakers doszło na parkiece STAPLES Center. Ale miejscowi - grając bez swoich czterech podstawowych zawodników LeBrona Jamesa, Anthony'ego Davisa, Andre Drummonda i Markieffa Morrisa - nie mieli argumentów sportowach.

Co innego zespół gości, który w ostatnim czasie prezentuje wysoką dyspozycję - wygrał pięć kolejnych meczów i siedem z ostatnich ośmiu.

Przeciwko Lakers prym wiódł doskonały wręcz Jaylen Brown, który trafił 17 z 20 rzutów z gry i trzy z pięciu zza łuku, kompletując 40 punktów i dziewięć zbiórek.

24-letni zawodnik kończył rywalizację ze wskaźnikiem + 36, a jego drużyna finalnie pokonała Lakers w stosunku 121:113.

Bostończycy zyskali solidną, 13-punktową, przewagę już do przerwy, prowadząc 61:48, a na siedem minut przed końcową syreną wygrywali nawet 113:86.

Gospodarze pomimo oslabień zdołali jeszcze się podnieść i przeprowadzić run 24-2, dzięki czemu zbliżyli się do swoich rywali. Końcówka należała jednak do zespołu z Bostonu.

Pod nieobecnosć największych gwiazd, w szeregach mistrzów NBA wyróżnił się Talen Horton-Tucker, który uzyskał 19 punktów, oraz Marc Gasol, autor 18 'oczek'.

Celtics, którzy popełnili aż 21 strat - o 13 więcej od Lakers, odnotował 30. zwycięstwo w tym sezonie, a bilans 30-26 pozwala im zajmować 5. miejsce w Konferencji Wschodniej. Liderem jest PHI 76ers (38-17).

Lakers również plasują się na 5. pozycji, tyle że na silnym Zachodzie, któremu przewodzi Utah Jazz (41-14). Bilans mistrzów wynosi 34-22.

Tymczasem niezwykle interesująco zapowiada się pojedynek, do którego dojdzie najbliższej nocy pomiędzy PHI 76ers (38-17) a LA Clippers (39-18). Stawka na wygraną 76ers wynosi 1.54, a na zwycięstwo Clippers 2.65.