Djoković zagrał „najgorszy” mecz od lat

15 kwietnia 2021 20:05:37 EET

Novak Djoković nie zamierza szukać wymówek po niespodziewanej porażce w 1/8 finału Monte Carlo Masters. Serb przyznaje, że tak źle nie grał już od bardzo dawna.

Rok 2021 rozpoczął się dla Djokovicia perfekcyjnie. Wygrywając wszystkie swoje mecze w 2021 roku sięgnął po zwycięstwo w Australian Open i zrealizował cel pobicia rekordu w liczbie tygodni na pozycji nr 1 światowego rankingu.

Po kilkutygodniowej przerwie i powrocie do rywalizacji w Monte Carlo, gdzie zawodnicy rywalizują na kortach ziemnych, najpierw wygrał z Jannikiem Sinnerem, a w czwartek uległ Danielowi Evansowi w dwóch setach 6:4, 7:5.

Porażka z 33. obecnie rakietą świata zdziwiła Serba nie ze względu na niewiarygodny poziom gry rywala, a z powodu własnej niemocy. Djoko przyznał, że podobnego „popisu” nie dał od lat.

„Szczerze mówiąc, to był jeden z najgorszych meczów w moim wykonaniu, jakie pamiętam z ostatnich lat. Nie chcę niczego ujmować mojemu rywalowi, ale czułem się po prostu koszmarnie. Zupełnie nic nie działało. To był jeden z tych dni” – ocenił Nole.

„Jeśli o mnie chodzi, powinienem był zagrać znacznie lepiej. To był zdecydowanie jeden z moich najgorszych występów od wielu lat”.

Djoković w Monte Carlo wygrywał w przeszłości dwukrotnie, w 2013 i w 2015 roku. Szansę na swoje 12. zwycięstwo zachowuje natomiast król mączki, Rafael Nadal.

Kurs na zwycięstwo Rafy w tegorocznym French Open wynosi 1.83, na Stefanosa Tsitsipasa 8.00, a na Djoko 4.33.