Aubameyang sa chce vrátiť čo najskôr

17 apríla 2021 01:25:05 EET

Tréner Arsenalu Londýn Mikel Arteta potvrdil, že Pierre-Emerick Aubameyang sa po chorobe chce do akcie vrátiť čo najskôr.

Kapitán Gunners vo štvrtok premeškal víťazstvo vo štvrťfinále Európskej ligy 4:0 proti Slavii Praha, mal počas medzinárodného pôsobenia v Gabone maláriu.

Aubameyang strávil dva dni v nemocnici, ale Arteta potvrdil, že je späť doma a teší sa na návrat na tréning.

Útočník sa bude uchádzať o včasné získanie plnej kondičky pred prvým zápasom semifinále Európskej ligy proti Villarrealu, ktorý riadi bývalý šéf Arsenalu Unai Emery 29. apríla.

Artetovej zostave neprekážala neúčasť Aubameyangu proti Slavii, ktorá ju v prvom zápase na severe Londýna zdržala remízou 1:1. Góly Nicolasa Pepeho, Alexandre Lacazetteho a Bukayo Saku im priniesli vedenie 3:0 v 25. minúte a Lacazette skóroval aj v 77. minúte.

Arsenal je v nedeľu späť v Premier League doma s Fulhamom. Je deviaty v tabuľke, desať bodov od prvej štvorky, takže jeho jedinou realistickou cestou späť do Ligy majstrov je víťazstvo v Európskej lige, v ktorej Manchester United v druhom semifinále čelí Rímu.

Arteta na otázku o stave Aubameyanga odpovedal: "Je doma, momentálne je úplne v poriadku. Na detailné ošetrenie mal dva dni v nemocnici, ale teraz sa cíti dobre."

"Myslím, že bude potrebovať pár dní na zotavenie. Chce sa vrátiť čo najskôr, to mi povedal. Nemalo by to trvať príliš dlho."

Stavte si na Arsenal Londýn ako na víťaza Európskej ligy UEFA, kurz na jeho triumf je 5.00.

So Živým vysielaním od bet365 môžete na svojom PC sledovať viac ako 60.000 športových udalostí každý rok.