Kohúti bodujú

24 júla 2021 12:10:42 EET

Tím trénera Nuno Espírito Santo si s prehľadom poradil v prípravnom zápase s treťoligovým klubom Colchester United a celok sa teší na novú sezónu.

Obranca Tottenhamu Hotspur Japhet Tanganga vyhlásil, že má dobrú náladu pred začiatkom novej sezóny po tom, čo sa vrátil po osemtýždňovej rekonvalescencii.

V novej sezóne má Tottenham kurz na umiestnenie v prvej štvorke tabuľky Premier League 5.50, ide podľa plánu.

Góly od Son Heung-Mina, Lucasa Moura a Dele Alliho v prvom polčase znamenali, že to bol pre Tottenham pokojný večer a v druhom polčase obmenil tím.

Jedným z hráčov, ktorí sa objavili na ihrisku, bol Tanganga, ktorý bol mimo hry od posledného zápasu vlaňajšej sezóny kvôli zraneniu členka, a dokonca dostal kapitánsku pásku v prípravnom zápase.

Tanganga, ktorý je anglickým reprezentantom do 21 rokov, patril medzi vyrastajúce hviezdy v sezóne 2019/2020, ale v minuloročnej sezóne sa potácal so zraneniami a celkovo odohral vo všetkých súťažiach len 13 zápasov.

Pozícia v obrannej rade budú možno v tohtoročnej sezóne k dispozícii, pretože Nuno preferuje systém s tromi stopery.

Po víťazstve 3:0 Tanganga povedal, že to bol pre neho dobrý pocit byť opäť späť na ihrisku a pred začiatkom sezóny sa cíti naozaj skvele.

"Už skôr som povedal, že som mal náročnú sezónu kvôli zdravotným problémom. Mal som trochu smolu. Som ale rád, že som späť s ostatnými na tréningu a dostávam sa do normálu," povedal Tanganga.

"Som vďačný fyzioterapeutom. Veľa mi pomáhali a rodina ma vo všetkom podržala. Viem, ako si udržať pozitívnu náladu."