Barcelona berie body

06 marca 2021 14:33:52 EET

Kouč katalánskeho veľkoklubu Ronald Koeman chválil svoj tím FC Barcelony po postupe v Copa del Rey nad Seville finále.

Barcelona prehrala v prvom zápase na pôde Sevilly 2:0, ale doma Nou Camp zvládla v dramatickej odvete obrat a nakoniec postúpila 3:2 na skóre. Teraz tím čaká duel v lige a potom znovu veľký zápas v Lige majstrov proti PSG.

Kouč sa spolieha na lepšiu formu hráčov, veď práve v semifinále Španielskeho pohára dal Ousmane Dembele nádej Koemanovo tímu, keď v 12. minúte zavesil loptu do horného rohu bránky Sevilly predtým, než Marc-Andre ter Stegen chytil Lucas Ocamposovi nariadenú penaltu.

Sevilla bola ale stále na koni predtým, než sa ukázala legenda klubu Gerard Pique, ktorý v nadstavenom čase druhého polčasu druhým gólom vyrovnal skóre. V predĺžení zavŕšil postup Martin Braithwaite.

Vo finále sa Barcelona stretne s víťazom štvrtkového semifinále medzi Levante a Athletic Bilbao. Bilbao prvý zápas remizovalo 1:1, ale v druhom vyhralo 2:1.

Pre denník Marca Koeman neskrýval svoje nadšenie po nepredvídateľnom víťazstve.

"Náš tím je veľmi silný ako po psychickej, tak fyzickej stránke. Musíme neustále bojovať a vytvárať si príležitosti. Musíte si udržať loptu na kopačkách. Toto sa snažíme zlepšovať a nemôžem od hráčov žiadať viac."

Barcelona má kurz na triumf v tohtoročnej sezóne La Ligy 2.50.

So Živým vysielaním od bet365 môžete na svojom PC sledovať viac ako 60.000 športových udalostí každý rok.